chece-zasady

Chece zasady

 1. Idea. Pomysł czyni wrażenie. Za każdym pięknym wnętrzem stoi dobra koncepcja.
 2. Know-how. Istnieją zasady projektowe gry z przestrzenią, które pozornie niezauważalne, w istotny sposób poprawiają odbiór wnętrza.
 3. O gustach się dyskutuje. Każdy ma swój gust, ale nie każdy jest dobry. Są na to dowody, dlatego my o gustach dyskutujemy.
 4. Wysiłek. Nie ma sytuacji bez wyjścia. Z każdym wnętrzem da się coś zrobić, aby było piękne, trzeba się tylko odpowiednio wysilić.
 5. Różne style. We wszystkich stylach da się źle lub dobrze zaprojektować wnętrza. Tak jak jest wiele dobrych sposobów rozwiązań dla tej samej przestrzeni.
 6. Wszystkie kolory. Każdy kolor jest ładny, choć nie zawsze dla każdego człowieka, wnętrza i formy. Oprócz wybierania koloru odpowiedniego dla wnętrza, trzeba dopasować go do osobowości użytkownika.
 7. Nie ważne co, ważne jak. Mogą być wnętrza chłodne, ciepłe i mieszane. Mogą być przestrzenie o różnym przeznaczeniu. Zestawienia barw kontrastowe i stonowane, różne funkcje i style, byle skomponowane.
 8. Małe jest piękne. I ważne. Liczy się detal, bo ostatecznie to on decyduje o jakości wnętrza.
 9. Less is more. Często w toku projektowania musimy odejmować elementy, a nie dodawać, aby osiągnąć lepszy efekt. Mniej znaczy więcej – święta prawda.
 10. Light is more. Światło buduje przestrzeń, od jego rodzaju i intensywności zależy każdy kolor i kształt. To światło przedstawia przedmioty, nadaje klimat i tworzy charakter przestrzeni.
 11. Forms follow function. Nierozłączna para: forma i funkcja. Nie wolno lekceważyć żadnej, ale pamiętać o kolejności. Projektowanie wnętrz jest sztuką użytkową.
 12. Projektowanie emocji. Tworzenie jest zawsze mocno połączone z psychologią. Praca nad projektem to wydobywanie emocji na wierzch.
 13. Co dwie głowy to nie jedna. Przyjaźń pomaga w projektowaniu. Konsultacje i praca zespołowa sprawia, że można zdziałać więcej dobrego.